כמה אדום הוא: קפה רוז'

4 ביוני, 2008

נכון, האוכל כאן לא משהו. פעם פעם, היה בבניין המיוחד ברחוב פיקרדי אינטרנט בר מגניב, ואחר כך, כשפריז התרשתה לחלוטין באינטרנט חינמי ומהיר (נגיד), פעלה שם המסעדה של גיום, מסעדת הבית של חברינו יונתן וניקולא, שסיפרו לנו בהתלהבות על המקום, והתעקשו לקחת אותנו בעצמם לשם. עד שזזנו, התברר שגיום ארז מטלטליו ונסע לחופשה ארוכה, שאני לא יודעת מה זה אומר לגבי שפים צרפתיים, אבל איכשהו זה לא נשמע לי פסטורלי בכלל.

אז גיום כבר לא שם, והאוכל של קפה רוז' שנפתח באותו מקום בדיוק, נע בין המבורגר לסטייק למרק. ובכל זאת, שווה להיות שם בגלל שלוש סיבות:

סיבה ראשונה: החלל המיוחד, עם התקרה בגובה שלוש קומות, ומרפסות שמספקת לך חומר לניחושים למשך כל הארוחה – למה יועד הבניין הזה במקור (הניחוש המוביל: אורווה לג'ירפות. עכשיו תבלו את ההמתנה לקינוח בשאלה: אז איך הכניסו אותן לכאן?). הקירות אדומים מאוד, ועליהן תמונות במסגרות שחורות עבות, וזאת פשוט תפאורה נהדרת ל(סיבה שניה) קהל הפריזאי החתיך בעליל שממלא שם את המקום. לידינו, על שולחן אוכל גדול, שבעיני תמיד מטפח אווירת משתה בכל מקום שמציבים אותו, חגגו עשר נשים מגניבות איזו מסיבת שיחרור ממשהו, ממישהו, וזה היה משחרר גם לכלל הסביבה.

וגם (סיבה שלישית) המיקרו אזור הזה, של רחוב פיקרדי, של חלל השוק שהופך להיות בקרוב מרכז ספורט ותרבות, רחוב שארלו הקרוב וברטאן, ובאמת שווה סיבוב, לילה, יום וצהריים.

 

Café rouge, 32, Rue de Picardie 3eme

1 44 54 20 600

M: Republique, Filles du Calvaire, Temple


תגים: , , , , ,
שייך לקטגוריות אוכלהפוסט הזה סגור לתגובות כרגע.