הרפתקאותיהם של בורגנים פריזאיים בהתהוות

11 בספטמבר, 2009

שני ויוחאי (או יוחאי וחלקים נבחרים של שני). המהגרים הצעירים

שני ויוחאי (או יוחאי וחלקים נבחרים של שני). המהגרים הצעירים

בדיוק כשארזתי במזוודה את "ימי א' של בורגני פריזאי" מאת גי דה מופסאן, יחד עם עוד עשרה ספרים לנו ועוד קצת יותר מזה לילדות (כן, אנחנו סוחבים איתנו מזוודה מיוחדת רק לספרים שנקנה בישראל), כתבה לי שני קידרמן, שהיא ובן זוגה, יוחאי בר סיני, לא רק הגיעו לפריז לשנה, אלא גם החליטו לפרסם את יומן המסע האישי שלהם: "הרפתקאותיו של בורגני פריזאי".

נו, גי דה מופסאן יצטרך לחכות. היומן של יוחאי ושני כל כך חמוד, כל כך צעיר וקריא, שבינתיים אני בו (ולמען האמת בעוד כמה ספרים במקביל שלא ממש הצלחתי לסיים. שמישהו יסביר לי איך "אלגנטיות של קיפוד" היה כזה רב מכר? ולמה לא ערכו אותו כמו שצריך?). יוחאי מספר על תלאות הבירוקרטיה, האילוצים המעיקים של נסיעות לבריסל לצורך קבלת ויזה (בירה. ועוד בירה), ועל האזור שלהם, גאר דה ל'אסט. חוץ מזה, הם קולעים את עצמם למיני ספורט אתגרי שלא תמצאו ב"פריזאית" בחיים (בעצם חכו שבועיים), כמו הליכה לבית כנסת ועליה לתורה בבית כנסת פריזאי (בשביל זה תצטרכו לחכות קצת יותר, בעצם).

יוחאי ילמד כאן פיזיקה ושני צרפתית. שני גם תיתן שיעורי עברית, ואפשר לפנות אליה במייל shnei2@gmail.com. לא יודעת לגבי הפיזיקה, אבל הם הוכיחו את ידיעת העברית שלהם, שני אלה.

שייך לקטגוריות כלליהפוסט הזה סגור לתגובות כרגע.