הפיינל פור ב-2009 בברלין
הפיינל פור ב-2009 בברלין

אי-שם בחודש אוקטובר הפגנתי תבוסתנות לא אופיינית ושיערתי, שחור על גבי בלוג, שסיכויי ההעפלה של מכבי לפיינל פור 2010 בפריז נמוכים מתמיד. למזלי הטוב, לא הרשתי לפסימיות למנוע ממני לרכוש כרטיסים שנמכרו כבר אז במחיר השערורייתי של 300 יורו לשני הערבים (סה"כ 4 משחקים). מאז כמובן התרחשו כמה דברים שפיני גרשון מייחס לאלוהים ואני לאיום האיראני  – והופ: הסיכויים טובים מתמיד וההיסטריה בעיצומה.

עם סיום המשחק במדריד הגיע הטלפון הראשון שניסה לברר אם עוד יש כרטיסים. גם באתר, נצפה בזמן האחרון מבול של חיפושים בנושאי פיינל פור היורוליג: אירוע השיא של הכדורסל האירופי  שייערך השנה באולם ברסי בפריז, ממש כאן לידינו ברובע ה-12, בימים שישי-ראשון 7-9 למאי. אז כדי לא להשאיר את המחפשים מתוסכלים מול שלל האייטמים הטיפוסים יותר על התערוכות החדשות והמעניינות בעיר, ננסה לספק סקירה קצרה בעניין.

נתחיל בבשורות הרעות: אין יותר כרטיסים למכירה ישירה באתר המכירה של היורוליג לקראת הפיינל פור. לא ב-150 יורו שהיה המחיר ההתחלתי למושבים הזולים שאזלו תוך דקות וגם לא ב-1000 יורו לצד הקווים. האמת היא שבימים הראשונים שלאחר העלייה להצלבה עוד ניתן היה לקנות כרטיסים ב-375 יורו, אבל כנראה שההסתערות לא התחילה רק מתל-אביב.

Coldplay בהופעה בברסי. כך זה נראה מבפנים
Coldplay בהופעה בברסי. כך זה נראה מבפנים

מצד שני, מרבית הכרטיסים עדיין ממתינים לקבוצות שיעפילו לפיינל פור. כל אחת מהקבוצות זכאית לכ-1500 עד 2000 כרטיסים. תורידו מזה שניים שלושה מקורבים ותוסיפו 12 שעות עמידה בתור ותשלום מופקע לדיזנהויז ויש לכם סיכוי לא רע. למי שלא רוצה להמתין, גם באיסתא מציעים חבילות לפיינל פור במחיר השערורייתי של 2398 יורו לזוג (אי אפשר לרכוש כרטיס אחד). החבילה כוללת טיסה ו-2 לילות במלון 3 כוכבים או בעברית: שוד לאור יום. ובחלוקה לגורמים: הכרטיסים בקטגוריה 4 עלו 295 יורו, טיסה ו-2 לילות מתומחרים לאותו תאריך באיסתא בכ-600 יורו ויתר 300 היורו (25%) הם פשוט רווח קל ונקי. תזכרו את זה לשנה הבאה. בדומה לאיסתא, גם כמה אתרים וסוכנויות נסיעות רכשו מראש כרטיסים למכירה חוזרת. באתר הזה למשל, ניתן עדיין להשיג כרטיסים לקטגוריה 1 ו-2 ולשלם 575 עד 865 יורו לכרטיס (כאן כבר מדובר בעלות הגבוהה בעד -75% מהמחיר שגבה האתר הרשמי למכירת כרטיסים לפיינל פור בפריז מטעם היורוליג).

דרך מפתיעה אחרת היא אתר שמציע אופציה לקניית כרטיס במחיר הנקוב אבל רק במידה והקבוצה שלך תעלה. באתר נדרשים לבחור קבוצה וקטגוריה ומקבלים מחיר לאופציה. אם הקבוצה עולה – משלמים את מחיר הכרטיס וזהו זה, אם לא – מפסידים את מחיר האופציה. גם כאן, יש קצת בעיות: האופציות המוקצות לאוהדי מכבי נגמרו, לעומת זאת יש עוד הרבה לאוהדי פרטיזן אבל זה לא בדיוק עוזר לנו. אפשר לעשות הנחה סבירה ולהמר על עלייה של ברצלונה או צסק"א ולרכוש את האופציה כאוהד שלהן. במקרה של ברצלונה זה עולה כרגע 55 יורו לכרטיס.

נייט האפמן חוגג בפריז ב-2001. צילום: פיב"א
נייט האפמן חוגג בפריז ב-2001. צילום: פיב"א

ואם כל זה לא יסתדר (לכם או למכבי) תמיד אפשר לנסות בשנה הבאה בטורינו שנבחרה לארח את פיינל פור 2011. או ללכת לראות את הרולאן גארוס או סתם משחק כדורגל של פריז סן ז'רמן.

(מושיק)

שתפו
סגירת תפריט