fête de tuileries. המון ברד
fête de tuileries. המון ברד

בניגוד למוניטין של הפריזאים כמי ששונאים בני אדם, במיוחד זרים ובמיוחד זרים נמוכים מאוד, בחיים בעיר כאן, עם שתי ילדות קטנות, עגלה אחת והמון סופי שבוע ארוכים, גילינו פריז נפלאה לילדים ולהוריהם. נכון, המיתוס מתקיים במלואו בכל הנוגע למסעדות יוקרה, אבל למה לכם לקחת ילדים למסעדות יוקרה.
מחוץ למסעדות היוקרה משתרעת לה עיר תוססת, שבשל אהבת הפארקים שלה, אובססיית המוזיאונים שלה וריבוי המזרקות והקרוסלות שלה, מתאימה מאין כמותה לטיול עם ילדים.

בכל טיול עם ילדים כדאי להשאיר הרבה זמן ללא נודע, שכן בהתנהלות עם ילדים ידוע רק דבר אחד מראש: זה תמיד ייקח הרבה יותר זמן ממה שתעלו בדעתכם. הכלל הזה תקף שבעתיים בפריז, שרחובותיה מושכים וחנויותיה בזבזניות זמן וכסף והגינות הקטנות שפזורות בה יעבירו את היום בקלות. לכן, כדאי לתכנן, לא יותר מפעילות מובנית אחת ביום, ולאפשר לכל שאר הזמן להספג בין המטרו לביסטרו.

1. עיר הילדים, Cité des Enfants

באופן עקרוני, גם בטיולים עם ילדים, אני בעד לבחור תמיד בפעילויות שלא ישעממו את הוריהם למוות. כן, בטיול צריך למצוא את עמק השווה, לא להקריב. עיר הילדים מוקדשת אמנם לאזרחי העולם הקטנים, אבל היא מושקעת וחכמה ומהנה כל כך, שההורים צריכים להתאפק כדי לא להזיז את הילדים הצידה, ולהתחיל לשחק במתקנים בעצמם.

סיטה דז אנפן. לנשוף על סביונים דיגיטליים
סיטה דז אנפן. לנשוף על סביונים דיגיטליים

עיר הילדים היא חלק מעיר המדע והתעשיה בפארק לה ווילט ברובע ה-19, והיא מצדיקה את הנסיעה לשולי העיר ואת יום הטיול שאפשר לבלות בה. המדובר במתחם ענק, ומודרני של מדע, מוזיקה, אמנות, טבע ומה לא, בעיבוד מרתק ואלגנטי לילדים ולהוריהם. שווה להזמין מקום מראש בסיטה דז אנפן, למסלול (נקרא בצרפתית Séance) בן שעה וחצי שבו הם יוכלו לצייר בקרני אור, להתאים בין חיות לבין העקבות שלהן ולהפעיל בעצמם קרקס של מריונטות, אבל בסופו של דבר אי אפשר יהיה להזיז אותם מהלבנים הרכות, הווסטים הצהובים והקסדות במתחמון בוב הבנאי.

הז'אוד, קולנוע 360 מעלות בפארק לה וילט
הז'אוד, קולנוע 360 מעלות בפארק לה וילט

החוויה שבתוך עיר הילדים עצמה, היא כל כך מעשירה וממלאת, שלקח לנו זמן לגלות את הפארק העצום והיפהפה שמשתרע מאחוריה, על מדשאותיו הרחבות, מתקני המשחקים המשוכללים שלו, וקאנאל סן מרטן, התעלה נוסכת השלווה, שחוצה אותו.
כרטיס כניסה למסלול עולה 6 יורו למשתתף, ילדים מעל גיל שנתיים חייבים בכרטיס, ותזמינו מראש: אין מקום (01.40.05.81.00, מדי פעם אפשר ליפול על קופאי דובר אנגלית).
Cité des Enfants, Parc la Vilette, 19e. Metro: Porte la Vilette, Pantin

אפשר לקנות כרטיסים גם בממשק באנגלית (אבל, יש עמלה קטנה) ב-FNAC:

לחצו כאן לגילאי 2-7 (מתאים באמת לגילאים המצויינים, אל תמהרו לקפוץ לאולם של הגדולים)

לחצו כאן לגילאי 5-12

2. מגדל אייפל, אלא מה
באמצע מאי חוגג מגדל אייפל 120 שנים לקיומו כסמל בינלאומי ועל זמני לצרפתיות, להישגים הנדסיים ולתיירותיות, ומאות המיליונים שביקרו בו מאז לא טועים. למרות הבנאליות שלו, האייפל הוא מהמוצדקות באטרקציות. הילדים, בכל גיל, מתרשמים ממנו ומהנוף שנשקף ממנו, ומרגישים לאחר הביקור, כאילו כבשו במו רגליהם הקטנות את האוורסט. לרגל חגיגות יום ההולדת, מוצגת בבית העיריה גם תערוכה על גוסטב אייפל ועל תהליך בניית המגדל.
אלא שבשביל האייפל צריך להתאזר בסבלנות וברגליים חזקות. לקראת 2009 אמורה להיות הזמנת הכרטיסים ברשת זמינה, וזה עשוי לקצר את ההמתנה עד מאוד. אבל בינתיים, ככל שתגיעו מוקדם יותר, ייטב, ובכל מקרה, צריך להערך לתור של שעה-שעתיים. אם אתם מצוידים בצמד מבוגרים ובטלפון נייד, אחד יכול לשחק עם הילדים בגינות המשחקים הפזורות למרגלות האייפל, בעוד השני שומר על האינטרסים שלכם בתור. קחו בחשבון שגם למעליות שבפנים מחכים לתור, אז לא כדאי לבוא עם עגלות, ולעומת זאת, אורך רוח ושקית קרואסונים שתכינו מראש ישרתו אתכם נאמנה, כמו גם צעיף נגד הרוחות העזות.
תעריפי הכניסה לאייפל מתחלקים לפי גילאים ולפי אופן הטיפוס והגובה: מ- 3 עד 13 יורו, בהתאם לגיל ולגובה העליה.
למבוגרים הטיפוס ברגל לקומה השניה יעלה 4.5 יורו, הטיפוס במעלית לקומה השניה יעלה 8 יורו, והטיפוס במעלית לקומה העליונה יעלה 13 יורו. לנוער בין 12-24, תעלה הכניסה 3.5, 6.4, 9.90 (בהתאמה), ולילדים עד גיל 12 תעלה הכניסה 3, 4, 7.50 יורו. לילדים מתחת לגיל 4 הכניסה חינם.
Tour Eiffel
Métro: Bir-Hakeim

אם אתם בסביבה: בימי ראשון ורביעי, מתקיים באזור שוק גרנל, אחד השווקים היפים של פריז, שנמתח בינות לעמודים התומכים במטרו מספר 6.
Marché Grenelle
Bd de Grenelle, entre la rue Lourmel et la rue du Commerce.
Métro : La Motte-Piquet Grenelle

3. שאנז אליזה
השדרות המפורסמות של השאנז אליזה מתבררות במפתיע כמקום המשלב באופן מושלם ובלתי נמנע בין צרכי ההורים לאלה של הילדים. אפשר להתחיל את הסיור באופן חינוכי בארמון התגליות, גרסה מיושנת אך מפוארת של מוזיאון המדע, או בקצת אמנות בגראנד פאלה, שמקפיד על הצגת תערוכות נגישות מאוד. בימים אלה (עד ה-13 ביולי) מוצגת שם רטרוספקטיבה של אנדי וורהול, שיכולה להתאים גם לילדים קטנים ממש, ובוודאי לאחיהם הגדולים.
במעלה הרחוב, בין גוצ'י לגאפ, שיעניינו בוודאי חלק מאוכלוסיית המטיילים שלכם, משובצות חנויות הדגל המפוארות של יצרניות המכוניות. ואלה, שכנראה החליטו לפנות לרוכשי המכוניות באמצעות ילדיהם, מציעות בלי סוף עניין לילדים ולהוריהם: משחקים, הדגמות, מופעי קסמים ודגמים חדשים ויצירתיים. חוץ מכל אלה, יש בשאנז אליזה עוד שלוש נקודות שיא לפחות: החנות של דיסני (במספר 44), שוקו חם ועוגה בלאדורה, אחד מבתי הקפה והעתיקים ביותר בפריז (במספר 75), ושער הנצחון, כמובן.
Palais de la Découverte
Avenue Franklin D. Roosevelt, 8e
Métro : Champs Elysées-Clemenceau, Franklin-D.-Roosevelt
http://www.palais-decouverte.fr/index.php

4. מוזיאונים.
נכון שזה תלוי בילדים, בגילאיהם, בתחומי העניין שלהם ומזגם הטוב, אבל אם מוכנים ללכת למוזיאון גם בלי להתחייב לראות את התצוגה כולה, כל המוזיאונים הגדולים בפריז מתאימים לילדים.

גלריית הילדים במרכז פומפידו
גלריית הילדים במרכז פומפידו

גם בלובר ובמוזה ד'אורסיי ילדים ימצאו מרחב התרוצצות ומוקדי עניין, בתיווך ההורים, אבל מרכז פומפידו ירתק אותם בקלות. לא רק הבריכה שמסתובבים בה הפסלים הצבעוניים היורקים, או מופעי הרחוב שממול. לא רק המדרגות הנעות, המזגזגות על פני שש קומות ומציגות בסופו של דבר תצפית כמעט פנורמית של פריז, מצדיקות מבחינת הילדים כניסה למוזיאון. אם כל אלה לא מספיקים, כדאי לדעת שגלריית הילדים שבקומת הכניסה מציעה הפעלות לימודיות כיפיות על נושא שקשור לתערוכה שמוצגת באותו זמן במוזיאון. ועוד בונוס לנוחות ההורים: עם עגלות מקובל לעקוף את התור כולו.
עד ה-20 ביולי, מוצגת בפומפידו תערוכה מעניינת ומשעשעת של האמן האמריקאי אלכסנדר קאלדר, שמרתקת ילדים ומבוגרים כאחד. גלריית הילדים מוקדשת, ברוח העבודות של קאלדר, לצבעוניות ולשיווי משקל.
Centre Pompidou
Place Georges Pompidou
Métro: Rambuteau, Hôtel de Ville‎
כניסה: 10-12 יורו, לילדים עד גיל 26 הכניסה חינם.

מוזיאון רודן. כמה יפה שם
מוזיאון רודן. כמה יפה שם

בקיץ, במיוחד, נעים לבקר במוזיאון של רודן, שהגנים שמסביבו הם קסומים ומפתים, סגורים ומוגנים, מזמינים התרוצצות וחיקוי הפסלים, כמו גם התרגעות מוחלטת ומעבר לאזור זמן אחר לגמרי.
Musée Rodin, 79, rue de Varenne, 7e
Métro: Varenne, Invalides

5. גן הצמחים, גן החיות ואגף הדינוזאורים במוזיאון ההיסטוריה והטבע
באמצע העיר, ברובע החמישי וכמעט על גדות הסן, נמצא מוזיאון ההיסטוריה והטבע העשיר במוקדי עניין לילדים ולהוריהם. גן החיות מעניין והיסטורי, אם כי קצת קשה לראות את החיות בכלוביהן הקטנים, אגף הדינוזאורים באולם יפהפה מציג עצמות רבות של דינוזאורים, ובין לבין משתרע מרחב הליכה נעים, פורח ופסטורלי. אם עיר הילדים בלה וילט היא הגרסה המודרנית, האינטראקטיבית, המשוכללת של מוזיאון המדע, Jardin des Plants הוא ההפך הגמור, סיור בעקבותיהם של ילדי המאה ה-19.

6. פארקים.
מהאביב ואילך, פארקים הם נקודת חובה לביקור ארוך וממושך, ובמיוחד עם ילדים. המזרקות, הפסלים, סוסי הפוני, הקרוסלות, הכל מחזיר את ההורים והילדים גם יחד לבועת זמן של ילדות קסומה נטולת מסנג'ר.

גני לוקסמבורג. שמש שמש
גני לוקסמבורג. שמש שמש

באגם המרכזי של גני לוקסמבורג נעים לדחוף במקלות סירות מפרש קטנות שמשכירים בשני יורו. במתחם השעשועים, אפשר, בתשלום זעום לפרוק אנרגיות במתקנים מיוחדים, כולל כאלה שמפחידים אמהות.

בגני טיולרי מתקיים בשיא הקיץ יריד, המצויד להפליא במתקנים גבוהים, מרטיבים, מטלטלים, מצחיקים, ממתקים בשלל צבעים ונימוס אירופאי מעורר השתאות. לצורך איזון רמת הסוכר והצדק ההיסטורי אפשר לצמד את הביקור לסיור בלובר הסמוך או במוזיאון האמנויות הדקורטיביות, שיכול להתאים גם לילדים. אבל קשה לעמוד בפיתוי של השוקו המפורסם של קפה אנג'לינה שממול, שיהיה, כצפוי, יקר, תיירי, קלאסי וטעים.

fête de tuileries. לונה פארק מענג באמצע העיר
fête de tuileries. לונה פארק מענג באמצע העיר

פרט לגני לוקסמבורג וטיולרי יש עוד כמה פארקים מקסימים בעיר, כמו בוט שומון המלאכותי, המוזר והקסום ברובע ה-19, פאלה רויאל המלכותי ברובע ה-1, פארק מונסו האצילי ברובע ה-8, פארק מונטסורי בקצה הרובע ה-14 ופארק פלוראל בקצה הרובע ה-12, שגדלים בו צמחים מוזרים ומשגעים, ויש בו מתחם משחקים ענקי ומגוון, ביתן פרפרים, ובקיץ הופעות ג'ז ומוזיקה קלאסית שמתקיימות בפארק כל יום, אבל מייקרות את הכניסה אליו מכלום לחמישה יורו לכל מי שמעל גיל 7.
ברוב הפארקים יש שירותים מתוחזקים היטב, בתשלום סמלי.

7. בייביסיטר
הילדים שלכם משגעים, פריז נהדרת למשפחות, ועשיתם את כל המאמצים האפשריים כדי להסתדר עם הצרכים הסותרים של כולכם. אבל הטיול של כולכם ישתפר באופן משמעותי אם תארגנו לעצמכם מבעוד מועד בייביסיטר לכמה פעמים במהלך הטיול, נניח לשני ערבים ובוקר אחד. זאת מחשבה די מהפכנית, אבל אפשרית לגמרי בהכנה מראש.
יש די סוכנויות בעיר שמציעות שירותי שמירטוף וערבות לשמרטפיות שהן שולחות, אבל קל הרבה יותר להפקיד את הילדים אצל מישהו שמדבר את שפתם. כדי להשיג את ההפוגה החיונית הזאת, וליהנות מהעיר בזוג מבוגרים, כדאי לטרוח ולהפעיל מראש קשרים עם מכרים שגרים בעיר, להרים טלפון לשגרירות או להשתמש בשיטת הפה לאוזן והאינטרנט. כמובן שאחרי הכל חשוב לוודא שהבייביסיטר מהימנה ושאתם סומכים עליה. עלות שעת שמירטוף נעה סביב ה-10 יורו.

8. בגדי ילדים
קשה לעמוד בקסמם של בגדי הילדים הצרפתיים. נכון שעל פי רוב, אלה ההורים שנהנים מרכישת בגדים לילדיהם. כדי שאלה ייהנו ואלה לא יסבלו מדי, אפשר לרכז כמה שעות נעימות באזורSquare Trousseau ברובע ה-11. בסביבות הכיכר נמצאות כמה חנויות של רשתות בגדי הילדים ממוצעות המחיר, כמו Du Pareil au Même, La Compagnie des petits, okaidi, Sergent Majorואחרות. הכיכר שכונתית, יפה ונעימה למשחק, והילדים שמשחקים בה ואימותיהם מספקים השראה אופנתית. ברחובות הצדדיים של השכונה המתוקה הזאת, אפשר למצוא חנויות מעצבים של בגדי ילדים ופיצ'יפקס, אבל הן יפות ויקרות באופן שמכמיר את הלב. לעומת זאת, בשעות היום אפשר לגשת ל-marché d'Aligre, אחד השווקים המתוקים בפריז, והנגיש שבהם.
Square Trousseau
Métro: Ledru-Rolin

9. אדל וסימון
כדי לחמם את ההתלהבות לקראת הטיול ולהכשיר את הלבבות, אפשר לקרוא עם הילדים ספרים על פריז, כמו למשל "הבלון האדום", שנעשה על פי הסרט הקלאסי של אלבר למוריס. אצלנו בבית משוגעים על "אדל וסימון" של ברברה מקלינטוק (הוצאת "מטר"), שמתווה, באיורים יפהפיים ומלאי פרטים, סיור משותף בעקבות חפציו האבודים של סימון, באתרים המרכזיים של פריז של המאה ה-19.

0

* פורסם לראשונה במוסף "מסלול" של "ידיעות אחרונות" וב-Ynet.

שתפו

לפוסט הזה יש 22 תגובות

 1. למרות שמדובר בטיול עם ילדים, אני מתנגד חריפות לביקור באייפל המתחיל במטרו ביר חכים. בשום פנים ואופן!
  לאייפל חובה להגיע ממטרו טרוקדרו.
  הסבר: תחנת ביר חכים נמצאת מדרום מערב למגדל. העניין הוא שבירידה מהמטרו אין רואים את האייפל, ובהתקרבות אליו רואים אותו מלמטה. לעומת זאת, ביציאה מתחנת טרוקדרו (הפרש של תחנה אחת על אותו קו מטרו) הנמצאת מצפון מערב לאייפל, מגיעים לרחבה של ארמון שאיו, שממנה מתגלה האייפל במלוא הדרו וממרחק סביר. לא זו אף זו: מרחבת ארמון שאיו נשקפת מזרקה מדהימה, אחריה הנהר, האייפל, שדרות מארס, ובקצה האקדמיה הצבאית. כמו כן, המרחק בין האייפל לשתי התחנות כמעט זהה.
  ביר חכים? פחחחח 

 2. דווקא לא פחחחח.
  טרוקדרו אכן מספק נוף מהפנט של האייפל והוא בהחלט נקודת ביקור ממולצת (נניח יחד עם ביקור במוזיאון האדריכלות המצוין), אבל דווקא עם ילדים יש משהו קסום יותר בלהגיע מביר חכים. בהתחלה לא רואים את האייפל, אח"כ הוא מציץ מדי פעם בין הבניינים ולאט לאט מגלים אותו במלוא תפארתו. ובכלל לראות את האייפל מבסיסו קצת מקרב בין נקודת המבט של הילד לנקודת המבט של המבוגר, שהרי מתחת לאייפל כולנו ילדים.

 3. אני עם מושיק. בוודאי שביר חכים! ואפשר להמשיך מערבה ולראות את פסל החירות, ובונוס לילדים בגילאים מסויימים (כמו שאמרה בעלת הבית) – המטרו מגיח פתאום ממעבה האדמה לאויר. חוויה מרעננת.

 4. לצערי הרב בפארק DE LA VILETTE מגבילים את הילדים לפעילות של שעה וחצי בלבד , באולם התגליות בקומת הכניסה וזאת למרות שכרטיס לילד עולה 7 יורו בערך ומחייבים גם את ההורה המלווה לשלם מחיר מלא , למרות שלמעשה מציינים שילד חייב להגיע עם הורה מלווה אחד לפחות , לכו תבינו!!!!
  לגבי הויכוח שהתעורר לגבי טור אייפל ומאיכן צריך להגיע אני מציעה פשרה , אפשר להגיע מתחנת ECOLE MILTAIRE הרחוקה יותר ולהרוויח את כל המראה שמתגלה לאחר הליכה של 10 דקות בערך של טור אייפל על כל כולו הדרו ותפארתו לחלוף על פני לוחות הזכוכית שחקוקה בהם המילה שלום בכל מיני שפות כולל עברית , לחצות את הגנים הנהדרים של מארס , ולהגיע לטרוקדרו ולגני שאיו , ולראות שוב את הכל אך מן הצד השני ויותר גבוה

 5. וחוץ מזה אפשר ללכת עם ילדים וגם עם ילדים בנפשם ל- PARC DES BUTTES CHAUMONT המקסים שכולו גבעות מוריקות סלעים וצוקים וגשרים ואפילו מפל אחד סואן (הכל תוצרת ידי אדם כמובן אך אם לא יודעים זאת מראש אפשר להניח שהכל היה כאן כמו שהוא מימי הבריאה לפחות) יש פעילויות לילדים , רכיבה על סוסי פוני , קרוסלות , ומתקנים אחרים , ואפשר סתם לעשות פיקניק ולשכשך רגליים ביובלי המים שזורמים לאורך הפארק .
  ומה עם CANAL ST MARTIN שעכשיו לכבוד הקיץ פתחו בו "סניף " של PARIS PLAGES מוצלח ביותר לילדים, ופארק סיטרואן עם הכדור הפורח , ו JARDIN DACCLIMATATION שהילדים נהנים בו יותר מאשר ביורודיסני וההורים משלמים הרבה הרבה פחות , ומוזיאון הקסמים במארה ועוד ועוד

 6. כמו כן כדאי לא להגיע ל-PALAIS ROYAL בזמן הקרוב , הפיג'מות בכביסה , כלומר הוא בשיפוצים , אז מה שנותר זה הגן הנחמד שצמוד אליו אבל לא הפעילות עם הילדים על הפיג'מות

 7. זוהר, תגובות מעולות.
  אני דווקא מאוד מחבב את הגבלת הזמן (והכמות) בסיטה דז אנפן (DE LA VILETTE), שעה וחצי הוא בדיוק זמן מספיק כדי להנות שם ושומר על כמות ילדים סבירה שמאפשרת באמת להתנסות בכל המתקנים.בעניין התשלום, אם אתם פריזאים, אז מומלץ לעשות מנוי שנתי לפארק. 65 יורו מכניסים את ההורים והילדים לכמה פעמים שתרצו (עדין צריך להזמין מקום מראש עבור כל פעם) ומאפשרים כניסה גם למוזיאון המדע והתעשייה בבניין ולתערוכות המתחלפות. בקיצור, 2 ביקורים משפחתיים כבר הופכים את המנוי למשתלם ובימי החורף המאוד קרים זה פשוט פתרון מושלם ליציאה מהבית עם ילדים שצריכים לפעמים קצת להתאורר.
  קנאל סן-מרטן זאת באמת המלצה מעולה למי שיש עוד כח אחרי סיטה דז אנפן וגם בלי קשר. בדיוק היינו שם בשבת שעברה ומתקני החוף אכן שווים מאוד. מצד שני, מסתמן שצריך להגיע לשם ממש מוקדם כדי להספיק לעמוד בתור כדי להרשם ולזכות במקום בכל מתקני החינם. כשהגענו אחה"צ הכל כבר נתפס.

 8. ואפרופו מוזיאון הקסמים במארה. משום מה אף פעם לא הצלחתי לקלוע לשעות הפתיחה שלו. עד כמה הוא מומלץ?

 9. היי , לגבי מוזיאן הקסמים , בעלי הלך עם הילדים בקיץ שעבר ואם אני זוכרת טוב, אז הם דווקא דיי נהנו , למרות שאני לא זוכרת שהיתה אקסטזה של ממש והיום לא רק שהם לא זוכרים מה דעתם לגבי המוזיאון , בתגובה לשאלתי, אלא שהם גם לא ממש זוכרים שהיו שם בכלל, ואולי גם זה אומר משהו על המוזיאון ….

 10. שלום, נתקלתי באתר שלך כשהתחלתי לתכנן את הטיול שלנו בפריז עם הקטנה לאוקטובר הקרוב. רוב תודות על שלל העצות והרעיונות שכתובים כל כך יפה וכל כך מעניין. שאלה לי, רציתי לקחת את הקטנה להופעת בלט קלאסי כלשהי בשעה סבירה. אני דוברת צרפתית קלוקלת (הלו סה פיליפ לדו ווי סה מווה) ולכן חרשתי גם את האתרים בצרפתית – fnac, אתרי האופרה בפריז ומה לא. מלבד ג'יזל הטראגית לא מצאתי דבר. חיפשתי הופעות אחרות לילדים ומצאתי שאכן בנובמבר תהייה איזו הפקה של נדי ושל נסיכות דיסני. אני בטוחה שאני מפספסת משהו, איפשהו. הכצעקתה? תודה רבה ושנה טובה

 11. שלום ליבי,

  נעים מאוד. "ברחוב ירמיהו" שלך הוא אחד מחביבי הבית.

  עניתי לך בפוסט חדש. כלומר עניתי לך שלצערי לא פספסת שום דבר, אבל אם תרצי לקרוא את זה בהרחבה, לכי לעמוד הבית. ביקשתי גם עזרה מהקוראים, אבל אחרי חיפוש עיקש של שתינו, אני חוששת שתצטרכו לנסוע לסן פטרסבורג בשביל קצת פלייה ורלווה.

 12. ראיתי ראיתי, תודה! ותודה על המילים החמות. לגבי הבלט – נו, חרשו נמתין לסן פטרסבורג, אני חושבת שבינואר הם דווקא מגיעים למחוזותינו עם אותו "מפצח אגוזים" שפיספסתם:)

 13. ואני רק רציתי לומר ש"פריזאטוט" הוא שם מעולה, ואפילו מצלצל צרפתי משהו.
  אם חדש יופי ואם ישן סליחה שלא שמתי לב.
  והרשי לי להמשיך להעדיף את פריז לבדי. היא תחכה לילדים כשיגדלו.

 14. מעתיקה את התגובה שלי גם לכאן:

  אני לא יודעת איך לא מצאנו את זה בחיפוש קודם, ואולי זה רק עכשיו התווסף, אבל ב-21 לאוקטובר עולה באופרה גרנייה Joyaux, בלט בשלוש מערכות, של סטרווינסקי, פורה וצ'ייקובסקי, כוראוגרפיה של ז'ורז' בלאנשין, ותפאורה ותלבושות של כריסטיאן לקרואה.

  יציג גם בתאריכים , 27.10, 28.10, 31.10 26.10.

  נשמע לי אידיאלי לילדים.

 15. האם יש המלצה גם על מקומות לינה עם כל המשפחה?

 16. איפה צולמה התמונה עם מכונת הברד ? אשמח לתשובה

 17. כפי שטוען הכיתוב: fête de tuileries. זהו היריד שמתקיים בגני טיולרי בקיץ.

 18. אנו שתי משפחות עם ילדים בני שנה ועד 12 , נוסעות לצרפת למשך 8 ימים. האם אפשר להמליץ לי על מסלול?
  הבנו שיש אתרי חובה בפריז ולמיטב הבנתנו מספיק יומיים (או שמא אני טועה) ויום ליורודיסני.
  מה לעשות בשאר הימים?
  אודה להתייחסותכם.

 19. הי פריזאית יקרה, אנחנו בפריז בשבוע הבא, מנסות ללא הצלחה להזמין כרטיסים לפארק לוילט למדינת הילדים
  בקישור שצרפת. האם את מכירה דרך אחרת ליצירת קשר? האם חובה להזמין עכשיו?
  תודה וגם על הדרך המלצות חמות לקטנה בת 2.5

 20. קשה להזמין, אבל חובה להזמין קודם. אולי באתר של Fnac יהיה לכם קל יותר להזמין, ואפשר גם בטלפון. אבל נסי את האתר באנגלית, אחרי שמפענחים אותו הוא אפשרי (וגם תחושת ההישג משמחת).

  קטנה בת שנתיים וחצי תיהנה מהפארקים, מכל נדנדה, מסוסי פוני יחד עם ההורים שלה, מאקלר שוקולד, מגני השעשועים בלוקסמבורג.

 21. תודה רבה על התגובה המהירה וההמלצות

 22. היי, כתבה מעולה! אני מתכננת ליסוע עם שתי הבנות שלי שנתיים ושלוש וחצי בפסח לשבוע. בתוכנית שלושה ימים ימים יורודיסני מתוכם אחד באולפני ההקלטה ועוד 4 ימים בפריז. הבנתי שהגן חיות זה חובה וגם גני לוקסמבורג וטוילרי חוץ מזה חשבתי על האיפל וסיור קליל בעיר בנוטרדאם שער הניצחון אייפל. מה עוד מומלץ? ועוד שאלה, אני מתכננת להגיע עם עגלת תאומים ומנעול אופניים כך שכשנרצה לעלות לאטרקציות נקשור בכניסה, מומלץ? ושאלה אחרונה איפה כדאי לקחת מלון באיזה רובע?

התגובות נעולות.

סגירת תפריט