סמטה בבוט או קאיי, הרובע ה-13. כפר בתוך עיר
סמטה בבוט או קאיי, הרובע ה-13. כפר בתוך עיר

פריזאית יקרה,

אנחנו מגיעים לבקר בפריז, זאת הפעם השלושים. מה כבר תוכלי לומר לנו שעוד לא ראינו קודם?

על החתום,

פריזולוגים מושבעים

(איחוד של כמה שואלים שנחתו אצלי בתיבת הדואר לקראת טיולי פסח).

ובכן, פ"מ,

כמו שאתם יודעים, על בשרכם שהספיק להיצלות באאורה הפריזאית מספיק פעמים כדי להשחים במידה הנכונה, בפריז לא מוכרחים לראות דברים חדשים. תמיד כיף לחזור לקלאסיקות, היופי של הדברים המובנים מאליהם לא נעשה אף פעם בנאלי, וגם סתם סיבוב בין המוזיאון הקרוב לבולנז'רי השכונתי הוא מענג מספיק. ובכל זאת, להלן כמה הצעות לפריז שמעבר למובן מאליו.

* באזור הגדה השמאלית, אולי תרצו להתחקות אחרי עקבותיהם של סימון דה בובואר וז'אן פול סארטר, זאת דרך מעניינת להכיר את האזור וההיסטוריה שלו.

קפה דה פלור בסן ז'רמן דה פרה. בעקבות סארטר ובובואר
קפה דה פלור בסן ז'רמן דה פרה. בעקבות סארטר ובובואר

* בוט או קאיי והרובע ה-13 – בוט או קאיי היא שכונה מקסימה ומיוחדת מאד, שווה להכיר אותה. אפשר לשלב את זה עם ביקור באחת המסעדות המזרח רחוק שיש מול פארק Choisy המקסים.

Parc choisi 13eme. לשבת עם אוכל תאילנדי מהמסעדות הזולות שממול
Parc choisi 13eme. לשבת עם אוכל תאילנדי מהמסעדות הזולות שממול

* מהבסטיליה אפשר לסייר להרבה כיוונים וכאן יש כמה הצעות מאוד יפות. אפשר גם לחקור לעומק את הרובע ה-11, מאזור הבסטיליה לכיוון נסיון, אפשר לסייר שם שעות לטעמי, פריז הבובואית אמנם, של התושבים. מאוד אוהבת את כל האזור של סקוור טרוסו ומרשה ד'אליגרה המתוק. יש הרבה מסעדות טובות מאוד באזור שתוכלו למצוא אצלי באתר (de temps au temps, lámi pierre, לה גזטההברון רוז' שעדיין לא מופיעה אצלי או ליד מרשה ד'אליגרה שהיא להיט אצל המקומיים, וגם ביסטרו פול ברט הנהדר. ובאותו אזור, בטח לא תרצו להפסיד את החנות החדשה שנפתחה ברעש גדול בפריז, מרסי שמה, חנות מיוחדת של עיצוב לבית, בגדים, אמנות, בשמים, בית קפה, מסעדה, ספרים ועוד, בשדרות בומרשה 111.

* זה לא רובע מושלם, הוא די מפויח ומג'ויף, אבל יש הרבה מה ללמוד על החלקים האחרים של פריז מסיור ברבעים ה-19 וה-20, כלומר במיוחד בשכונות בלוויל ומנילמונטנט. לא כל כך פשוט לסייר שם, לא כל פינה יפה כמו באזורים אחרים של פריז, אבל נסו לסמן לעצמכם כמה מקומות שיעניינו אתכם שם, וסיירו ביניהם.

פארק בלוויל. תצפית על כל פריז ונקודת ייחוס לאחת השכונות המעניינות בה
פארק בלוויל. תצפית על כל פריז ונקודת ייחוס לאחת השכונות המעניינות בה

* מוזיאון הארכיטקטורה בפאלה דה שאיו בטרוקדרו: זה מוזיאון מרתק ועשיר מאוד, עם תצוגה רב גונית ומעניינת על ארכיטקטורה פריזאית ובכלל.

* אם אתם עדיין מחוייבים לסיבובי הקניות הרגילים, אני מציעה להחליט לעשות אותם הפעם במקום אחר: או בפאסי, או ברו דה קומרס ברובע ה-15, לא רחוק מהאייפל (מטרו לה מוט פיקה גרנל). גם שם יש את כל ה-H&M, זארה וגאפ ההכרחיים, אבל פחות מתויר וככה תכירו עוד איזורים נחמדים של העיר.

* והאם פעם עשיתם את הסגוויי? זה דבר נפלא מאין כמוהו. אפילו אם לא תראו שם שום דבר חדש במיוחד. אתם יכולים לשכור סגוויי בעצמכם ולטייל לבד בעיר.

הצעות נוספות שלי למסלולים אפשר למצוא כאן, והנה Ivy Paris נוקב בעשרים איזורים שהם מתחמונים כפריים בתוך העיר, או בעלי אופי משלהם.

ותוספת מעניינת שקיבלתי במייל מהקורא יגאל: כתבה מהאקונומיסט על המוזיאון הלאומי של הרנסנס בטירת Ecouen, שטוענת שזה אחלה מוזיאון ולא רחוק מפריז ומאוד שווה ביקור. הראשון שמנסה מתבקש לספר לכולם איך היה.

שתפו

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. שלום כנרת
  אני הייתי ממליץ גם על איזור park des Bercy ברובע 12. חוץ מהגן המטופח להפליא הנושא את שמו של ראש ממשלתנו "יצחק רבין" יש איזור עם מסעדות נחמדות חנויות קטנות ומרכז בתי קולנוע.
  חוץ מזה מחזק את המלצתך ל – Petit Marche היה מצויין
  דורון

 2. מחפש דירה להשכרה לחודש ימים במארה באזור פלאס דה ווז', לזוג, קומה קרקע עד שניה, או עם מעלית, מעל ארבעים מטר, תקציב עד 3000 אירו.
  אשמח לכל המלצה בכיוון
  תודה

התגובות נעולות.

סגירת תפריט