עכשיו באים? פריים מתוך ואלס עם באשיר
עכשיו באים? פריים מתוך "ואלס עם באשיר"

מחר, כלומר בשישי, 6.2, ב-11:00 בבוקר יוצג בהקרנה מיוחדת הסרט הישראלי הנפלא, עטור הפרסים והמועמד לאוסקר "ואלס עם באשיר" של ארי פולמן. "ואלס" הוצג כבר בפריז בהקרנות מסחריות וזכה להצלחה לא מבוטלת, אולם הפעם יפתח את ההקרנה דוד פולונסקי, המאייר הראשי, המוכשר כשד, של הסרט, שבאמתחתו עבודות יפהפיות אחרות, כמו למשל "לילה בלי ירח" הפנטסטי, שכתבו אתגר קרת ושירה גפן, אבל האיורים משחקים בו תפקיד, שקול לפחות לטקסט (המצוין גם הוא).

ב-13:30 יחתום פולונסקי על הספר "ואלס עם באשיר", שהוא ספר הסרט בתמונות-תמונות, סתם כי מוזר לקרוא לזה קומיקס. אפשר פשוט לקרוא לזה BD, השם הצרפתי המקובל לכל האמנות הזאת שבאה איורים-איורים, כרוכה ונמכרת באחת (או יותר) מהחנויות הרבות המוקדשות לתחום.

MK2 Bibliothèque
128-162 avenue de France 75013 Paris
tél : 0892698484

metro: Bibliothèque François Mitterrand, Quai de la Gare

שתפו

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. פולונסקי כוכב עליון 🙂
  מאייר בחסד.
  בעיני, פולונסקי הוא אחד המאיירים הבודדים, אולי אפילו הראשון שבהם, שראוי להיכנס לפנתאון המאיירים העבריים-ישראלים עוד בחייו. וואלס עם באשיר רק חיזר אצלי את התחושה הזו.

  עוד הצצה קלה לעבודות שלו אפשר לראות באתר: http://www.dpolonsky.com

 2. מסכימה, דוד, פולונסקי (עוד דוד) נהדר.

  עם זאת, בארץ יש איור מעולה, שהעולם מגלה אותו בהדרגה ובהתמדה: רותו מודן, בתיה קולטון, יקיר האתר יזהר כהן, חנוך פיבן, אם אפשר לקרוא לזה איור (אילוסטרציה זה בטח) ורבים ממש טובים אחרים.

 3. צודקת לחלוטין.
  מה שאמרתי חלילה לא מחסיר מכשרונם של המאיירים שציינת (ואלה שגם לא). הם כולם מצויינים וראויים שלעצמם והלוואי שהיינו יודעים להעריך את האיורים שלהם כאן כמו שמעריכים אותם שם. יחד עם זאת, משהו בעבודות של פולונסקי תמיד פוגע (בי) בבטן.

  *לצורך הפרוטוקול (ואולי אני טועה) אבל את פיבן העולם גילה "לפנינו".

 4. איזה כייף לך….

  (-:

  מתגעגע מאוד לפאריז בחורף. מאוד.

  ופולונסקי נפלא באמת.

התגובות נעולות.

סגירת תפריט