Rose Bakery. הלחם של פואז'רן
Rose Bakery. הלחם של פואז'רן

אני לא יודעת איך זה אצלכם, אבל אפילו ברומא, על מסעדותיה המצוינות והאוכל האיטלקי שהוא-הוא האהוב עלי מכל, אפילו שם, אחרי חמישה לילות של פסטה מכל הסוגים, הגיע הרגע שבו התחשק לי לאכול משהו אחר, ולו כדי לאוורר קצת את החך.

בפריז, במקרה שיתחשק לכם לאכול משהו אחר, במקרה שאתם סובלים מצמחונות או סתם במקרה שתאמצו את המלצותיי החמות לבלות יום שופינג או לכל הפחות ווינדו שופינג באזור Haut Marais, חפשו את Rose Bakery הנודעת. לולא הייתי יודעת שהיא בריטית (ממוצא דרום אפריקאי בכלל), רוז קרריני, ורק נשואה לצרפתי, הייתי מהמרת שבית הקפה שלה הוא דווקא בהשראה  סן פרנסיסקואית. בכל אופן, קהיליית הנובו-פריזאים, כלומר האמריקאים והבריטים שחיים בפריז, מתים על שני סניפיו של רוז בייקרי בפריז, הראשון ברובע התשיעי והשני ברובע השלישי (לא להתבלבל במספרים, הפרטים המלאים, כרגיל, כאן למטה). וקהילת הבשלנים אוהבי הבישול החלקי של הירקות, מתמוגגים מספר הבישול המעט סגפני שלה.

רחוב Debelleyme. אתם יכולים להתחיל להתאמן, ההכתבה בקרוב
רחוב Debelleyme. אפשר להתחיל להתאמן, ההכתבה בקרוב

אנחנו ביקרנו אתמול בסניף ברחוב Debelleyme, הסמוך לרחובות שארלו וברטאן ופואטו, הרחובות שבהם אפשר לצוד את האנשים המסוגננים ביותר בעיר, לטעמי. המדובר בבית קפה (עם קפה! הפוך! לא רע בכלל!), אורגני, עם מוצרים ממקורות של סחר הוגן וכל זה, עם ארגזי ירקות בכניסה וללא שם על הדלת, עם שרשרת מטבח שנמשכת לכל אורכו של המקום הצר ומלצרים דוברי אנגלית של ממש, אפילו אמריקאית.  המון פאסון של איכות וטריות, כמו למשל הלחם של Poujauran, אחת המאפיות הנחשבות בפריז.

מהדלפק אפשר לראות סלטים, עוגות גזר, פיצות קטנות דלות רוטב וקלויות ירקות כמובן, סקונס, ובתפריט מופיעים הרבה סוגים של תה צמחים ומיצי פירות וירקות שנסחטים במקום במחירים השווים לכל נפש של 6.5 יורו לכוס.

האמת, שהיה מעט מאכזב, אחרי עומס הציפיות של הביקורות המעולות, וזאת תמיד בעיה שהריח במקום עולה על הטעם. הסקונס היו כיפיות, הקפה היה קצת מר מדי וכוסות הקפה היו מעט מתחכמות מדי (לרוב אני בעד גיוון בכלי האוכל, ואלה של רוז בייקרי אכן נאים, אבל עד שמוצאים קפה סביר בפריז, הוא ראוי לכוס חרסינה ולא לכוס קרמיקה גבוהה שמפרידה את הקצף מהקפה), ומרק המינסטרונה היה בסדר, ולא מעולה כמו שהוא נראה.

Rose Bakery. קפה עם פוטנציאל להיות טוב ממש, רק תחליפו את הספל בבקשה
Rose Bakery. קפה עם פוטנציאל להיות טוב ממש, רק תחליפו את הספל בבקשה

האווירה לעומת זאת היתה בינלאומית, צעירה ומעניינת, ואחרי תקופה ארוכה בפריז, לשמוע מלצריות מתקשקשות באמריקאית ומתעלגות בצרפתית, היה כמו לראות פרק של פליסיטי. שווה בוודאי לקפה, ואולי גם לארוחה קלה, ויש לי תחושה שבפעם הבאה יהיה טוב יותר. עוד נראה.

Rose Bakery
rue Debelleyme 30, 3e
01.49.96.54.01
Metro: Filles du Calvaire, Saint-Sébastien – Froissart

הסניף השני בפריז:

Rue des Martyrs 46, 9e
01.49.96.54.01
Metro: Saint-Georges, Pigalle

מסך מלאמסך מלא

לא רחוק משם:

שוק הילדים האדומים: marché des enfants rouges

שופינג מצוין

מותק של מסעדה

שתפו

לפוסט הזה יש 8 תגובות

 1. את מצלמת נהדר:)
  התמונות בהחלט מעבירות מהחוויה!

 2. תודה, המצלמה בטלפון שלי מבצעת את תפקידה מעל ומעבר לציפיות.

 3. פאקינג קפה הפוך טוב בפריז! נעצתי סיכה במפה (בעצם כבר עשית את זה במקומי) .
  ולא יפה להגיד "סובלים" על צמחונות.

 4. מוומה עוד בתפריט הצמחוני? יש תפוחי אדמה?!

 5. עמיר, אני מבקשת לתפוס אותי במילה. מצוין זה מצוין. זה היה סביר עם מקום לשיפור, אבל יש לי תחושה שזה בגלל שהם לקחו את הבקשה שלי ל"קצת חזק" יותר מדי ברצינות. וגם בגלל הספל.

  וצמחוני מסוים: ברוך הבא. אתה יודע, אני יודעת, שאת תפוחי האדמה שלך נשיג על שלל צורות ההכנה שלהן. וברוז בייקרי באופן ספציפי – אבדוק בהחלט.

 6. איפה זה יוצא? איפה שהאיטליז ההזוי? במקומו?

 7. מהו האיטליז ההזוי? נשמע לי כמו משהו שאני צריכה להכיר.

  פרטי נמקי והסבירי.

  (ואם תקישי את הכתובת שנתתי בגוגל מפס רגיל, ותבקשי ממנו מבט לרחוב או street view תוכלי לראות בדיוק איפה, כמה, למה, ומה היה מצב התנועה והעננים באותו יום).

 8. קצת לפני חטיבת הביניים שם, היה איזה אטליז שאם אני זוכרת היטב היה כשר מצד אחד ועם פסל ענק של ראש סוס מצד שני. משהו באמת הזוי. עם שקיות תפוצ'יפס צרפתי כלשהו בחלון הראווה, לא פחות ולא יותר.

  צמוד אליו, נדמה לי, היה בית קפה/ מסעדה מרוקאי, שמעולם לא פקדתי, ולא רק אני, אז יכול להיות שהוא נסגר ובמקומו נפתח הקפה.

התגובות נעולות.

סגירת תפריט