הנוף מפומפידו
הנוף מפומפידו

מכיוון שפריז נמוכה, חוק עירוני קובע שאסור לבנות בתוך העיר מעל שבע קומות, כל בניין שאתה יכול לעלות לקומה החמישית או השישית שלו מספק נוף מעורר השתאות של גגות פריז: לכן הנסיעה במדרגות הנעות לקומה השישית של מוזיאון פומפידו היא יפה כל כך, אבל גם בגאלרי לפאייט אין בעיה לצאת למרפסת להצטלם על רקע גגות העיר. אני לא יכולה לשבוע מהמראות האלה.

נוף מפומפידו
נוף מפומפידו

טרם הספיקותי, אבל אומרים שבפרינטמס, יש לא רק נוף נפלא, אלא אפשר לאכול לא רק ובעיקר לשתות שוקו מאנג'לינה. מהסאקרה קר הנוף הוא לא ייאמן, וגם וכמובן הגשרים הנהדרים. דווקא בלה דפנס, הצופה על העיר מנקודה לכאורה טובה, הנוף הוא לא משהו, כי בעיקר רואים משם, מה לעשות, את המגדלים של לה דפנס בעצמו. וגם באייפל, הנוף מדהים, אבל התיירים האחרים הדוחקים בגבך מקשים קצת על ההנאה ממנו (לא שלא צריך לבקר באייפל. כדאי מאוד).

נוף ממגדל אייפל
נוף ממגדל אייפל

אפשר לאכול עם נוף גם בז'ול ורן, המסעדה על האייפל, שאומרים שהיא אפילו לא גרועה, כפי שהייתי מצפה ממסעדה כזאת להיות, וגם במסעדה במוזיאון קה ברנלי. אבל אני הייתי חוזרת לגשרים. בלי להבהל מהקיטש, להתארגן על יין ופותחן וכוסות פלסטיק ובגט וגבינה, וסוודר של ממש, גם אם נדמה לכם שחמים.

עוד נקודות תצפית מקסימות על העיר: מפארק בלוויל ומטור מונפרנס.

דווקא על הנוף מלה דפנס לא השתגעתי, כי הוא קצת רחוק מדי מהעיר, זה כמעט אבסטרקטי, אפילו כשמשלמים שני יורו לתצפית טלסקופית מקיפה, נוסף על ה-10 יורו שעולה העליה עד למעלה (אל תבנו על מוזיאון האינפורמטיקה או כל הדברים האחרים שמציעים שם. זה סתמי לגמרי).

La Defence ביום של ראות לא משהו
La Defence ביום של ראות לא משהו

אמנם יפה לראות איך הכל מתיישר – שער הניצחון עם הגלגל בטיולרי. אבל עדיין אני מעדיפה את האפשרות לראות שתי נשים אוכלות ארוחת בוקר על מרפסת צרה בקומה השישית ברחוב סן מרטן מול הפומפידו.

ומפת גרידסקיפר למקומות הגבוהים.

שתפו

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. רק לידיעה לפוסט המקסים הזה (מבין כל הפוסטים היפים האחרים) – בפרנטן כבר די הרבה זמן אי אפשר לשתות את שיקוי השוקולה של אנג'לינה. לפני כמה שנים הם הציבו במקומו דוכן של ל'דורה ועוד איזה דוכן של שוקולד מעצבים. אנג'לינה נותרה כסניף יחיד בריבולי 226, ועדיף לשתות שם. גם ככה לשבת בבית קפה בתוך קניון זה די מבאס.

 2. תיקנתי, רווית. תודה.

  אני מודה שבזמן האחרון ראיתי כמה מסעדות בתוך חנויות ענק כאלה, שקצת הוציאו את העוקץ משנאתי המובנית אליהן, כמו אחת שנראתה מצוינת בסטוקהולם. אבל עקרונית, גם אני מעדיפה את הרחוב. בהחלט.

 3. אני ממליץ בחום על התצפית של מגדל מונפרנס. עושה רושם שכולם רצים להצטופף בתור לאייפל ושוכחים מהמקום הזה:
  (מגיעים, קונים כרטיס ועולים. ההמתנה היחידה היא לרדת המעלית (העולה ויורדת 50 קומות בחצי דקה- לא תחכו הרבה)
  הנוף מרהיב, לשם שינוי עולים לגובה ורואים את האייפל (ולא מביטים החוצה ממנו). יש תצפית מבפנים, ואפשר לעלות לגג הפתוח.
  כמו כן מסעדת Kong על הגג של בניין קנזו אמורה לספק נוף נהדר על הנהר. נשמח לשמוע ביקורת על המקום.

 4. תודה על ההמלצה על המונפרנס. הייתי שמחה לנסות את Kong, למרות שאני חושדת מראש במסעדות שיש להן נוף נהדר מדי. אבל מהחצר של הפאלה דה טוקיו יש נוף נפלא על האייפל והנהר והגשרים בחיני-חינם.

התגובות נעולות.

סגירת תפריט