ג'יזל. אנה אנניאשווילי, הפרימה בלרינה של הבלט הלאומי של גרוזיה. לא באה לפריז השנה
ג'יזל. אנה אנניאשווילי, הפרימה בלרינה של הבלט הלאומי של גרוזיה. לא באה לפריז השנה

ש: שלום, נתקלתי באתר שלך כשהתחלתי לתכנן את הטיול שלנו בפריז עם הקטנה לאוקטובר הקרוב. רוב תודות על שלל העצות והרעיונות שכתובים כל כך יפה וכל כך מעניין. שאלה לי, רציתי לקחת את הקטנה להופעת בלט קלאסי כלשהי בשעה סבירה. אני דוברת צרפתית קלוקלת (הלו סה פיליפ לדו ווי סה מווה) ולכן חרשתי גם את האתרים בצרפתית – fnac, אתרי האופרה בפריז ומה לא. מלבד ג'יזל הטראגית לא מצאתי דבר. חיפשתי הופעות אחרות לילדים ומצאתי שאכן בנובמבר תהייה איזו הפקה של נדי ושל נסיכות דיסני. אני בטוחה שאני מפספסת משהו, איפשהו. הכצעקתה? תודה רבה ושנה טובה.

ת: נגעת בנקודה כואבת. הריקוד המודרני שיתף פעולה עם הריקוד האתני, ויחד הם הרגו את הקלאסי לגמרי. החמצנו את מפצח האגוזים לפני שנה בערך, ומאז שממה.

חיפוש אחרי מופעי בלט קלאסי העלה שסן פטרסבורג, מוסקבה וברצלונה משופעים בהופעות כאלה. מצד שני, הקרואסונים שם באמת לא משהו.

ובפריז, לעומת זאת, הדבר היחיד שמצאתי חוץ מ"ג'יזל" באופרה, היה "ג'יזל" בהפקה אחרת, של בלט סנט פטרסבורג בתאטרון שאנז אליזה ב-28-29 באוקטובר.

בספטמבר עולה שלוש פעמים הגאלה של הכוכבים, אבל הם לא התייעצו בלוח השנה העברי ואנחנו בדיוק ניסע לארוחת ראש השנה (כן, ממושכת מאוד). וגם לכם זה לא עוזר. ב-23 לדצמבר יעלה "שלגיה" בתאטר דה שאיו, אבל אבל בגרסה מודרנית לחלוטין. בינואר תעלה אופרה קומית של סינדרלה, שוב לא בלט קלאסי, אבל אם כבר מצאתי, עדיף שכולם יידעו.

בקיצור, פניה נרגשת לקוראינו, דייגי הכרטיסים: תגידו לנו אם פספסנו משהו, אם קיימת איפה שהוא ביקום המוקף פריפריק הופעה שבה רקדנית מחוללת בחצאית טוטו ורדרדה או שמלה שיפונית נשפכת, ולא המודרני הזה, שכמעט תמיד איכשהו מסתיים בעירום (ולא שיש לנו בעיה עם זה). ואם אתם כבר בעניין, ספרו (כולל קישור, תודה) על אופרה טובה, למתחילים, ואיפה משיגים את הכרטיסים הטובים והזולים.

שתפו

לפוסט הזה יש 7 תגובות

 1. החסרות אופרות בפריז? ודוקא באתרים המוכרים לך היטב, כנרת:

  יש עוד, אבל לא טרחתי.

 2. הי זאב,

  תודה על הלינקים (שנפלו בדרך. תגובות עמוסות לינקים נופלות בסינון התוכנה מחשש לספאם).

  לא חסרות אופרות בפריז. חסר האדם שיסמן את האחת שנאהב, יעמוד בתור וילביש אותנו במעיל הפרווה המתאים.

  אבל מה אתה אומר על סוגיית הבלט הקלאסי, מה?

 3. בתי האופרה דווקא מנסים לעודד הגעה של הקהל הצעיר בשנים האחרונות ויש הופעות מיוחדות בשעות אחה"צ (בד"כ ביום ראשון בשעה שלוש) כדי לאפשר את השתתפותם. נכון שפריז זה לא סנט פטרסבורג, ומחזות זמר הרבה יותר פופולריים פה מבלט, אבל קיימות אפשרויות.
  מה שכן, זול זה לא. אני הייתי מתקשרת לבית האופרה ומתייעצת. בשנים האחרונות הם אפילו נהיו סימפטיים בקבלה.
  הנה למשל מנוי עם ילדים לעונה שלמה:
  http://www.operadeparis.fr/cns11/live/onp/2009_2010/abonnements/formules/avec_les_enfants/index.php?&lang=en
  לקראת ביקור קצר, תלכו לפי הרשימה לעיל ותמצאו את המופע שתואם את תאריך ההגעה לפריז ותלכו ביום ראשון אחה"צ. יש גם את שיטת התפרנים: ביום שנפתחת המכירה למופע מסויים, עומדים שעות קודם בתור, בד"כ זה גם מצריך עמידות לקור, ומתפללים שתספיקו להיות בין הראשונים שקונים את הכרטיסים הזולים והטובים. בתור סטודנטים עשינו את זה הרבה וראינו מופעים במחירים מצחיקים. לחילופין, אם מגיעים ברגע האחרון, נותרים לעיתים כרטיסים בקופה שנמכרים במחיר הקרן. פעם ראיתי כך את מפצח האגוזים באופרה הישנה ישובה בתא המשקיף ישירות על הבמה. עניין של מזל.
  ואם מרחיבים:
  מופעים מומלצים עם ילדים (שוב בעיקר מחזות זמר), יש גם בתאטרון מוגדור שהאקוסטיקה שלו ראויה לציון והוא ממוקם בקרבת גלרי לפייט.
  http://www.mogador.net/

  כן מתקיימים מופעים+פסטיבלים בחינם לפי תאריכים שונים. למשל במתחם לוטס שהוא מאין זירה או תאטרון רומי הממוקם ברובע החמישי תתקיימנה הצגות לילדים באוויר הפתוח, ובחינם, בסוף השבוע הקרוב.
  http://www.evous.fr/Gratuit-et-pour-les-enfants-cinema,1107944.html

  האתר "פריז ואתם" מספק יופי של עדכונים ופשוט צריך לבדוק לפני שמגיעים. החסרון הוא שרצויה שליטה בצרפתית, אבל בד"כ פיליפ לדו מספיק כדי לעבור מקישור לקישור עד שמוצאים מידע גם באנגלית:
  http://paris.evous.fr/

  עוד עניין חזק פה לילדים הוא הקרקס (שגם מהווה מוקד משיכה פופלרי מאוד כחוג בקרב הילדים והחל מגיל 4). בלה וילט יש בד"כ אוהל עם מופעים המשלבים בין קרקסות-לאקרובטיקה- לריקוד. מאוד פיזי ומרשים, בעיקר לגילי בית ספר.
  תהנו!

 4. אין כמוך.
  תודה.

 5. תודה רבה!

 6. טוב, זה לא בלט אבל ל l'Orchestre National de France יש קונצרטים לכל המשפחה עם כרטיסים מוזלים לילדים(5 יורו). ימי שבת ב 11 בבוקר ה 10 וה 17 באוקטובר.

 7. אני לא יודעת איך לא מצאנו את זה בחיפוש קודם, ואולי זה רק עכשיו התווסף, אבל ב-21 לאוקטובר עולה באופרה גרנייה Joyaux, בלט בשלוש מערכות, של סטרווינסקי, פורה וצ'ייקובסקי, כוראוגרפיה של ז'ורז' בלאנשין, ותפאורה ותלבושות של כריסטיאן לקרואה.

  יציג גם בתאריכים , 27.10, 28.10, 31.10 26.10.

  נשמע לי אידיאלי לילדים.

התגובות נעולות.

סגירת תפריט