דמנטייבה באוויר. סיבוב ראשון של הרולאן גארוס 2009
דמנטייבה באוויר. הסיבוב הראשון של טורניר רולאן גארוס 2009

היום (ראשון) זה נגמר. רוז'ה פדרר, חביב הבית, מול רובין סודרלינג ,השבדי המפתיע, יעלו למגרש המרכזי בגמר הגברים בדרך לסיומו של טורניר מעולה ומסקרן. גם אם טניס לא עושה לכם את זה, טורניר הרולאן גארוס המסורתי שנערך מדי שנה במאי על מגרשי החימר שבשיפולי הרובע ה-16 שווה ביקור והתכוונות מיוחדת. החימר האדום מעניק לספורט הלבן את החספוס שלפעמים כל-כך חסר לו והצרפתיות השופעת הופכת את כל החוויה למלבבת ומשפחתית.

טעויות של טירונים הובילו לכך שבשנה הראשונה לא השגתי כרטיסים. הפעם, אי-שם בפברואר נרשמתי להגרלה השבועית שבסיומה זכיתי (אם מקדימים להירשם זה עניין די מובטח)  בצמד כרטיסים למגרש מספר 1 ביום המשחקים השלישי בעלות של פחות מ-30 יורו לכרטיס. באופן עקרוני, הכרטיסים לימים מתקדמים יותר של האליפות לא עולים הרבה יותר (חוץ מהגמר וחצי הגמר) אבל ככל שנוקפים הימים מתנהלים פחות משחקים פר מגרש. ביום השלישי נקבעו 4 משחקים במגרש שלנו ובנוסף התקיימו עשרות משחקים במגרשים החיצוניים שהכניסה אליהם חופשית (אפשר לקנות כרטיסים מוזלים למגרשים החיצוניים בלבד).

דל-פוטרו. המשיך עד לחצי הגמר הרולאן גארוס 2009
דל-פוטרו. המשיך עד לחצי הגמר הרולאן גארוס 2009

הכרטיסים כאמור נרכשים מוקדם, וצריך לפתח שיקולים מתוחכמים בנוגע ליום המשחקים המועדף. מכיוון שנציגנו נוטים להכזיב באירועים גדולים, הנחתי שיש סיכוי גדול יותר לראות את שחר פאר, דודי סלע או יוני ורם, בימים הראשונים של התחרות. בסופו של דבר, פאר לא הרגישה טוב וכל השאר לא הצליחו לשרוד אפילו עד ליום השלישי של הטורניר. לכן, הסתפקנו, אני ומאייר הבית של הבלוג,  בדל-פוטרו שניצח בקלות והמשיך אח"כ עד לחצי הגמר, בשני משחקי נשים חד-צדדים אך מהנים וואפילו בטעימה ממשחק נוער מעניין. הגשם שדחה את תחילת היום בכשעתיים, גרם לכך שאת המשחק האחרון השארנו לצופים אדוקים מאיתנו.

דניאלה האנטוחובה. עפה באלגנטיות בסיבוב הראשון
דניאלה האנטוחובה. עפה באלגנטיות בסיבוב הראשון

שלל מסקנות מהירות לקראת טורניר 2010:

בניגוד למה שניתן לצפות, מגרש מספר 1 אינו המגרש המרכזי. המגרש המומלץ לבחירה בהגרלה הוא Court .Philippe Chatrier

לאחר תום המכירה של הכרטיסים באתר (אי אפשר לרכוש אותם רשמית במקום אחר)  ולקראת הטורניר עצמו מופעלת באתר מערכת מורכבת של מכירת כרטיסי יד שניה. הכרטיס נמכר במחירו הנקוב בתוספת עמלה ומאפשר להיפטר מכרטיס שרכשתם או להשיג אחד ברגע האחרון. ממש מחוץ למתחם, פועלים ספסרים רבים וחביבים למראה, לא ניסינו אבל נראה שלא שווה לוותר על הניסיון לרכוש אצלם כרטיסים אם אתם בעיר ולא נערכתם מבעוד מועד. בימים הראשונים למשחקים זה כנראה אפילו לא יעלה המון.

הגישה נוחה מאוד במטרו (קווים 9 או 10)  ודי קשה ברכב מפאת פקקים. מצד שני, יש הליכה לא קצרה אך המונית ונעימה מהמטרו ועד לכניסה למתחם.

שאנל שיפרס מדרא"פ בהפסד מול דמנטייבה. פריז 2009
שאנל שיפרס מדרא"פ בהפסד מול דמנטייבה. פריז 2009

(מושיק)

שתפו

לפוסט הזה יש 3 תגובות

  1. חביב הבית ניצח!
    ואגב: זו הפעם הראשונה שאתה חותם על פוסט או שהחמצתי?

  2. יש טענות ממוסמכות שגם את האייטם על פסאז' 53 לפני כמה ימים אני פרסמתי, אבל בהחלט מסתמנת פה מגמה חדשה. אשתדל להתמיד בה.

  3. מה ניתן לעשות למציאת חבילת טניס זולה לרולאן גארוס לימים 7 עד 10 או 11 ליוני. מלון 3•
    שני ימי צפיה ברבע ואו חצי גמר, יד שניה? המלצות?

התגובות נעולות.

סגירת תפריט