עבודה של צ'אי גו ג'אנג בפומפידו, שחיכיתי להזדמנות להשתמש בה
עבודה של צ'אי גו ג'אנג בפומפידו, שחיכיתי להזדמנות להשתמש בה

אם אתם מתחת לגיל 26.

גם אם באופן אישי איחרנו מעט את הרכבת (אני יודעת שאנחנו לא נראים דקה יותר מ-25, בכל זאת), עדיין אלה בשורות משמחות, בחלוקת ההוגנת יותר של משאבי האמנות כאן.

ובאשר לבני כל הגילאים, להם נותר, כרגיל, יום ראשון הראשון בכל חודש בו הכניסה חופשית. קחו בחשבון עומס די רציני (אבל חי ותוסס) בשעות הצהריים ואילך, ואת העובדה שתערוכות מיוחדות לרוב דורשות כרטיס נפרד.

בלונדון, אגב, הכניסה חינם, פשוט חינם, בלי אפליית צבע וגיל, בכל הגלריות הלאומיות (כמו הטייט,ים הנשיונל והפורטרט המפתיע לטובה). וזה כיף נורא, אם כי הדמוקרטיזציה של התרבות הופכת את הביקור במוזיאון לקצת רועש מכרגיל.

מעניין אם מפגיני ה-G20 קופצים לטייט בריטיין בין הפרות הסדר המתוכננות שם. ואם מישהו יכול להסביר לי איך לעשרות אלפי צעירים יש כסף פתאום להגיע ללונדון ולשהות בה, אני אשמח להבין את הנס הכלכלי הזה.

באותו עניין:

מתוך הכתבה בפריזיאן סטודנט שמספקת את רשימת המוזיאונים הפתוחים לצעירים. בכל אופן – לא הגראנד פאלה, ורק לאוספים הקבועים:

le Louvre, Versailles, le Mont-Saint-Michelת le musée du Quai Branly, Orsay, Cluny, Picasso, le Centre Pompidou, le musée de la Marine, le Museum d'Histoire Naturelle, l'Arc de triomphe, le Panthéon, les tours de Notre-Dame.

שתפו

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. מהיום ועד מתי? 🙂

 2. ועד בכלל, ככל הנראה. זה ניסוי שיימשך זמן מה, עד שייראו, יש לקוות, כי טוב וימשיכו בו לנצח (ואולי יחליטו גם לטובת הבני שלושים ומשהו, אינשאללה).

 3. עדיין תקף?
  לכל המוזיאונים?
  כולם כולל כולם?!?
  ואם לא, יש רשימה שבה ניתן לראות לאיזה כן?

  אתר חמוד ממש!
  אתמול גיליתי אותו כשחיפשתי "אופנה פריזאית", כדי לדעת מה לקנות/ללבוש לקראת הביקור הצפוי בעיר 🙂

התגובות נעולות.

סגירת תפריט