(ויש גם מוזיקה הפעם! תודה, שופן).

ובכן, עבר עוד יום קר ויפהפה, וגם ממנו סחבתי הביתה כמה סובנירים:

 

סובנירים מפריז, היום השני

Ten Belles

יש קפה טוב בפריז. חוזרת: יש קפה טוב בפריז. ולא רק במקום אחד, אלא במקומות רבים, ומתוקים ביותר, בעיר. גם בגלויות הבאות יחזרו עוד בתי קפה טובים.

בתי הקפה החדשים הם זעירים, מתוקים ומעוצבים יפה, יושבים באיזורים המעניינים של העיר, אלה שבהם סביר להניח שיוכלו לתת פייט לבתי הקפה השכונתיים הותיקים, כל ה-cafe du Metro או Cafe de la Mairie, עם קפה ריקאר השרוף מדי והשכונתיים הקבועים. והפלא ופלא – מאויישים על ידי זרים, מה שאומר שכשמישהו עונה לך באנגלית, זה לא בגלל שהוא לא מתרשם מהצרפתית התקולה שלך, זה בגלל שהוא לא מדבר צרפתית!

Ten Belles מגיש קפה מצוין, סקונס טובים וסטודנטים טובי מראה לחלום באמצעותם נעורים.

10 RUE DE LA GRANGE AUX BELLES
10ème

Ten Belles, שם מימין, ליד חנות הפרחים ההורסת. כולם משתפים פעולה ליצירת פריים נפלא

 

Ten Belles. הסקונ טובה, העוגיה נחמדה, הקפה מצוין

 

צאינה וראינה, מכנס אחד מקופל. סיור לימודי

 

Rue de Marseille, קאנאל סן מרטן והרובע העשירי בכלל

כבר שנים שהאזורים שמקיפים את קאנאל סן מרטן פורחים בעקבות התעלה. ככל שמתקדם הקיץ, גדות התעלה משגשגות בפיקניקים מאולתרים ומשוכללים, רצופות בחבורות-חבורות, רובן פוטוגניות ונעימות מאוד. בהתאם, גם הסביבה התפתחה מאוד. לא רק Le Comptoir Général, בלי ספק אחד המקומות המגניבים (סליחה) והמעניינים בעיר, ו-Hotel du Nord, שיש לו גם היסטוריה ופעם היה לו גם הווה מעניין ו-Philou, שהבנתי שהיא עדיין אותה מותק כמו בזמן שבו עזבתי אותה לאחרונה, ובטח Prune הפופולרית.

אבל לא העליתי על דעתי כמה הוא התפתח וצמח בשנים האחרונות; בוודאי גם שיפוץ כיכר רפובליק גרמה לכל החלק שבין מרפובליק לתעלה להתפתח בהתאם. עכשיו האזור הזה, רו דה מרסיי, רו לנקרי ואחרים, הוא צפוף במסעדות ובתי קפה, ברים וחנויות מעניינים ויפים ומאוד-מאוד מצטלמים. ברו דה מרסיי יש כמה חנויות סטוק (שהן סוג של אאוטלט), כמו Les Petites, Maje. זול זה לא, אבל קצת פחות יקר. ביניהן נתונות גם חנויות מוצלחות ויפות שאינן חנויות עודפים (APC, Agnes B). לו הייתי בסיילים וגו'. ואם אתם שם, תקנו בשבילי טעות, ותשמרו מספיק מקום למשהו במאפייה של Du Pain et Des Idées שהיא גם יפהפיה, נוסף לכל חטאיה (34 Rue Yves Toudic, 75010).

 

 

 

SAaM

המלצתי לא פעם על פורסקוור למציאת מקום טעים על הדרך, והנה שוב הוא הוכיח את עצמו. SAAM היא מסעדה (נו, מקום) מהסוג שהייתם רוצים במרחק הליכה מהבית, קוריאנית טובה, טעימה, פשוטה, כיפית, לא יקרה, מסבירת פנים.

SAaM

rue de Lancry 59, 10ème

הארוחה הנ"ל, עם משקה יוזו אלכוהולי קטן עלתה 37 יורו.

 

ובסוף גם יש תעלה, לא לשכוח.

 

לא רחוק משם, אבל בחלק אחר של היום:

Le Delaville

לא יודעת לומר איך היה האוכל, כי רק שתינו שם לפני ארוחת הערב, בבר הזה, שנקרא בעצם קפה. אבל Le Delavilleהמקום הגרנדיוזי על בולוואר בון נובל פתוח מהבוקר ועד שתיים בלילה, כך שאני מניחה שלפי השעה ביום הוא גם גם וגם. אבל הוא בעיקר יפה נורא, מכל זווית שמסתכלים בו, כי הוא קיים ונשמר יפה מ-1860. יש בו האפי האוור שגרמה לנו לשתות יותר ממה שרצינו, מלצרים נחמדים והמולה נעימה שגם אפשר היה לדבר בה.

Le Delaville

75010 PARIS
34 – 36, BOULEVARD BONNE NOUVELLE

 

 

 

שתפו

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. הרגע חזרנו מתעלת סן מרטן, שאכן רצופה חבורות חבורות של צעירים פוטוגניים מפקנקים את עצמם לדעת.
    באמת תהינו אם הפוטוגניות היא תוצאה של הגיל או של המקומיים בכלל. כנראה שניהם. דני המשיך צפונה וראה איך המגוון האתני משתנה לגמרי, מלבן לשחור לספק פליטים ליהודים (מרעישים יותר מכל צרפתי אחר שראינו או שמענו כאן) ןאז חזרה ללבן.
    יצא לנו מיקום מושלם לטיול הזה, בתפר שבין העשירי לשלישי. בלי כוונה היינו הכי נכונים לרגע! דרישת שלום חמה מפריז החמימה והמהממת

  2. נהדר. הנעמת לי את הקפה של הבוקר

התגובות נעולות.

סגירת תפריט