free'p'star. וינטג' אמצע הדרך (וגם סוף הדרך)
free

ש: רציתי לשאול אותך על חנויות יד שניה בפריז. אני יודעת שזה קיים אבל אני לא יודעת יותר מזה.

את יכולה לספר לי קצת, אם יש הרבה חנויות, כמה עולים שם פלוס מינוס בגדים,  עד כמה זה נפוץ בקרב צעירים להסתובב בחנויות יד שניה?
או כל מה שאת יודעת על זה?
בתודה רבה,
א'
ת: בטח שאני יכולה, א' היקרה, וינטג' זה עניין מאוד גדול כאן, כמו בכל מקום בעולם, אולי אפילו יותר בגלל ההיסטוריות המובנית כאן לתוך הנשמה העירונית.
נתחיל מהחלוקה הבסיסית: יד שניה ווינטג'. וינטג' אלה לא סתם בגדים יד שניה, אלא בגדים שליושן שלהם יש איזה ערך. כאן, בפריז, תאריך הלידה של בגדי הוינטג' יכול להגיע עד לשנות השישים והארבעים והעשרים, וערכם, בהתאמה, לאלפי יורואים בקלות, כמו בחנויות של דידייה לודו, למשל.
בקצה השני, נמצאות חנויות שעליהן מצוין בגדול "Stock" או  "dégriffés" או "Depot-vente", שהן באמת חנויות יד שניה שעשויות להיות בהחלט זולות, לכלול לפעמים עודפי יצוא או עונות קודמות וגם בגדים משומשים, אבל לא שמישהו בוחר בהן את הסחורה בקפידה. אגב, בחנויות כאלה מצאתי דווקא דברים מתוקים להפליא לילדות שלי. אם עוברים לידן, אפשר להכנס ולפשפש.המחירים שם יכולים לנוע בין די זולים (ג'ינס בארבעים יורו למשל) לממש כלום (חצאית בחמישה יורו).
רוב החנויות, בעיקר באזורים הטרנדיים, נמצאים איפה שהוא בין לבין. בחנויות שהן מעניינות יותר, אבל לא מגיעות לפאר בסדר הגודל של דידייה לודו בפאלה רויאל, אפשר למצוא שמלה מקורית משגעת במאה חמישים יורו, ואולי חולצה או ז'קט קל במאה. כך שזה לא זול, אבל זה וינטג' ועוד פריזאי.
קריאת רשות:
כתבה של ההראלד טריביון על וינטג' בפריז, ואיך האיזור משפיע על אופי החנות. כולל כתובות.
IVY Paris בעוד רשימה ממצה של 20 חנויות הוינטג' המומלצות.
והנה עוד שש חנויות וינטג' במארה (גרידסקיפר).
vingt מצביעים על עוד כמה חנויות שכדאי. אני מאשרת את Kiliwatch המסחררת באפשרויות ובמגוון, את odetta במארה, שמפתיעה בסגנון מצוין למרות המיתוג,  ופרי'פ'סטאר. אבל נסו את האחרות ותגידו אתם.
שתפו

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. אני אזכה יום אחד לדעת במה בדיוק מספיגים את השכיות ?
  אני חייבת לעשות סוויץ' בראש.
  די.
  מגיל 30 למידה 44 יש או שמרנות גברית מבורכת פלוס הסטיות של מנגו, או דודה מטורפת ששודדת פעמיים בשנה את חנויות הוינטג' של פריס ולונדון.

 2. כינרת יקרה,
  קודם כל אתר מ-ד-ה-י-ם. יש לי מספר שאלות. אני ובעלי מתכננים לנסוע לפריז לכבוד היומולדת שלי ב 10.1 לארבע לילות. הייתי רוצה טיולי נורא פריזאי, היינו כבר בפריז על כן אני רוצה משהו פריזאי, שיקי ורומנטי. מה תוכלי להמליץ. אני אמנם יהיה בת 33, אבל עדיין ילדה ולכן אני כן מחפשת להשתגע וכל הקרוסלות מאד עושות לי את זה. בנוסף חשבנו להזמין את מלון רנואר בסן ז'רמן או לפחותככה כתוב. האם את מכירה את המקום והאם הוא מומלץ. אודה על תשובתך והעיקר ההמלצות שלך. תודה, יאנה

 3. למכורות למותגי וינטאג׳ ,חפשו אותנו בפייסבוק ובאינסטגרם vintage by misty

התגובות נעולות.

סגירת תפריט