העיר הלבנה בעיר באפור
העיר הלבנה בעיר באפור

כבר דיברנו על זה, אני יודעת, אבל מה לעשות שהעיר הזאת לא מפסיקה לפתות אותך באירועי אירועים. אפילו בדרך ליום סידורים אפרורי (אבל בקו 6, העילי, שזה כבר משפר הכל). די לאסוף את גיליון A nous Paris שמחולק חינם בימי שלישי בכניסה למטרו, לעבור על לוח האירועים שבתחילתו ולעשות פרצוף פריזאי של רווחה ושל "שום דבר גדול", ואז להמשיך לדפדף ולרצות לגזור לפחות ארבע תזכורות לעצמנו.

אז הנה כמה תזכורות לעצמנו:

אמנות סחירה

Le FIAC, Slick09, ShowOff: יריד אמנות גדולים שמתקיימים כולם השבוע. אירועים גדולים ועמוסי עבודות והקשרים של אמנות מכירה ואמנות המכירה.

מיקי סכינאי

הפאלה דה טוקיו מציג עבודות בהשראת מיקי מאוס, סיבה נוספת לבקר שם עם הילדות (שפשוט מכורות לאופן שבו שם המוזיאון הזה מתגלגל על הלשון). עד 15 בנובמבר.

אם מבקרים בפאלה דה טוקיו לא לשכוח להזמין מקום בסיור ב-Art home (מבטאים כמו Arome) מיצג שהוא גם מסעדה על הגג הפאלה דה, על הסן ומול האייפל. חודש מראש, אבל בדיוק חודש מראש מיום הביקור הרצוי, אפשר גם להתחרות על הזמנת מקום במסעדה, שלפי הביקורות לא רק הנוף שלה הוא ככל הנראה היפה ביותר בעולם, אלא גם האוכל בה טוב.

ואם אתם ממש במצב רוח למצות את הפוטנציאל המקומי ביותר, אל תשכחו את המוזיאון הצמוד לאמנות מודרנית, שהתצוגה הקבועה שלו היא חינמית ואת סיטה ד'ארשיטקטור לא רחוק משם.

ובמעבר חד

יוניקלו, מותג האופנה היפני, סוג של בנטון חדשני, שמציע פריטים בסיסיים מחומרים טובים ובמחירים זולים יחסית, ובעיקר באלפי גוונים, פתח חנות ענקית באזור האופרה. אנו פארי מדווחים על תורים בכניסה לחנות, ואני שוקלת אפילו לא לחכות לסיילים.

Uniqlo, 15-17 rue Scribe, 9e. M: Havre-Caumartin

ותזכורת אחת לעצמכם:

הנה משהו שהספקנו לעשות, וכדאי גם לכם. תל אביבים גולים זוכרים תמיד, אפילו בפריז המעטירה, כמה עיר המולדת שלהם יפה, מיוחדת, שבאוהאוס, שמאפיין בניינים רבים בה, הוא סגנון בניה ודרך חיים חכמה ואלגנטית, ושעיר יכולה להיות משובחת גם בלי ארמונות אוסמניים (אבל בהתקיים הרבה תנאים אחרים: תכנון עירוני חכם לטווח ארוך, משמעת של התושבים ושל הקבלנים, טעם טוב של מקבלי ההחלטות ומצרכים נדירים אחרים).

התערוכה "עיר לבנה: התנועה המודרנית בתל אביב" הוצגה כבר עשר פעמים בעולם עד שהגיעה סוף סוף לפריז. "עיר לבנה" שמוצגת בסיטה דז אר, על גדות הסן, היא תערוכה אדריכלית והיסטורית,שמתארת את צמיחת הבאוהאוס בעולם ובתל אביב, בצילומים ישנים מאוד וחדשים, מתל אביב ומהעולם, בקווים ובחומרים שעושים את הבאוהאוס למה שהוא.

את התערוכה אצרה המנהלת המיתולוגית של מחלקת השימור בתל אביב, ניצה סמוק בעזרתה של הארכיטקטית טל איל, והפיקו חברתי נועה קרוון וסמדר תימור, בסיוע שגרירות ישראל, במסגרת חגיגות מאה שנים לתל אביב. הכניסה לתערוכה חינם, והיא תציג עד ה-15 בנובמבר.

Cité internationale des Arts
18, rue de l’Hôtel de Ville, 4e
M: Pont Marie ou Saint-Paul

שתפו

לפוסט הזה יש 3 תגובות

  1. עושה חשק לבוא לראות את ה"עיר הלבנה" בפריס!

  2. צודקת, ומכיוון שהכניסה חופשית, תוכלי אפילו להסביר לעצמך שלא ביזבזת – חסכת.

  3. אני זוכרת שפירסמו את התערוכה הזו לפני שנתיים …. חלק מהפירסומים הופיעו במסדרונות הארוכים של תחנות המטרו … לצערי הרב נכתבו על רובם כתובות נאצה גם בצרפתית וגם בערבית את החלק בצרפתית הבנתי והוא לא חסך במשפטים בוטים על מנת לתאר את מדינת ישראל כמדינה דמונית ….. אני יכולה רק לתאר לעצמי מה היה כתוב בערבית …..

התגובות נעולות.

סגירת תפריט