היום נצפתה שמש בפריז, אחרי אחד החורפים החשוכים בתולדותיה. מעניין. אך אתמול קיבלנו תזכורת קצרה אך מרירה לחמסינים שעתידים לפקוד את ארץ הקודש, חכו נא עוד רגע. אבל אתם, שמעתי עליכם, נוסעים לפריז. המקום שבו גם באפריל יש טעם במעיל. אני יודעת, יש חופש ארוך במיוחד הפעם, כלומר כבכל שנה, ולא מצאתם שום מפלט אחר חוץ מעיר האורות. הגיוני. והרי מקרונים (עשויים להיות) כשרים לפסח, אם תרצו.

בכל אופן, בגלל שאני נחמדה, או בגלל שהאובך המחניק של אתמול התנדף במהירות תמורת שמש הפכפכה, או בגלל שצריך גם לשמור על המסורת הפריזאית, כאן ב"פריזאית", עם כל הכבוד לפרויקטים מיוחדים, ויש כבוד, קבלו אסופה של כל מה שחדש, חדיש ומחודש בפריז, מרץ אפריל 2013. אנחנו כבר נשמור כאן על האפיקומן, זה בסדר.

1. ביורק וחיות אחרות

ביורק. מחר, 5 במרץ, בזנית. וסולד אאוט והכל, ועוד לא ארזתם. אבל הרגע נודע לי, ואם רק נפש אחד תזכה לראות את ביורק מחר בזכותי – דייני. יש גם ביום שישי. ואם כבר בהופעות עסקינן:

11 במרץ: Madness, ב-11 במרץ, בטריאנון, וגם ג'יין בירקין ב-Pleyel.

מתישהו אחר כך מופיע ג'סטין ביבר בברסי. אל תספרו לי אם החלטתם ללכת, כדי שנשמור על יחסים טובים.

ב-27 במרץ ב-La Maroquinerie, יש ערב של Kitsuné Maison, שנדמה ככיפי.

ב-30 למרץ, ב-Casino de Paris (לא זה שבשוק מחנה יהודה, זה שבפריז) יופיע Benjamin Biolay המוצלח.

ב-9 באפריל, אם מתחשק לכם, אסף אבידן מופיע באולימפיה. ועוד המון, מגנבי האננס (תודו שזה שם טוב) ועד זמרות נוגות, כמו שאני אוהבת, וכאן, ב-last.fm, אפשר למצוא את הכרוניקה כולה, וגם לחתוך לפי תאריכים וסגנונות.

2. שוקולד. והפעם Bean-to-Bar, כמו שאמריקאים דווקא אוהבים ולא מאוד רווח בצרפת, לשלוט בשוקולד משלב המטעים ועד למכירתו מאחורי דלפקי נירוסטה בוהקים במחירים מופקעים. הקיסר הגסטרונומי, אלאן דוכאס, פתח אטליה לשוקולד יחד עם ניקולא ברז'ה, השף פטיסייר הנאמן שלו, ואין מנוס אלא לבדוק מה הם רוקחים שם, ליד הבסטיליה.

40, rue de la Roquette. פתוח משלישי עד שבת, מעשר עד שבע.

2א. אקלר שוקולד. אקלר השוקולד הכי טוב הוא אצל ז'ק ז'נאן, אבל מיליון אקלרים בטריליון טעמים וכיסויים צבעוניים כאילו היה האקלר אייפון של בן תשחורת סטנדרטי אפשר למצוא בפושון, כידוע, או אצל כריסטוף אדם, שעזב את פושון כדי לפתוח במארה את L'Eclair de Génie.
14 rue Pavée, במארה. פתוח: שלישי עד ראשון מ-11 עד שבע וחצי. בשבילי את האקלר עם קרם היוזו והשטרויזל.

3. אופנה ואמנות, אמנות ואופנה:

3א. בסיטה דה לה מוד, או Docks en Seine, מהמקומות החדשים בעיר שכדאי למצוא תירוץ כדי לבקר בהם, חוקרים בתערוכה את תפקיד הדוגמנית, מהמאה ה-19 ועד היום.
3ב. גם ל-la Gaîté Lyrique, המרכז לתרבות דיגיטלית, כדאי לקפוץ, לא משנה למה. אבל הנה, כן משנה, כי עכשיו מוצגת שם תערוכה על מפלצות באופנה. הקנטינה של המקום הזה, אגב, היא מהמפלצתיות שיש, אם במילה מפלצתיות אפשר לכלול עמודים תומכים מעוטרים בני מאות שנים, אור יום בנדיבות, שולחנות גדולים וסובלנות לעבודה ממושכת על לפטופים סלאש לילדים מסתחררים סביב עצמם והוריהם. מצד שני – אוכל בקופסאות פלסטיק מהמקרר הקטן. לשיקולכם.
3ג. Arts Decoratifs, פעם אחד המקומות האהובים עלי, והיום מוזיאון שחיפף ביותר מדי תערוכות, אבל אני סולחת לו בזכות המיקום המושלם, המבנה היפה והסיכוי שתושב עטרה ליושנה. עכשיו, הוא מציג את Fashioning Fashion, אוסף של מאה ומשהו תלבושות מפוארות שיחד משרטטות את התפתחות האופנה מהמאה ה-18 ועד היום.

4. מוזיאון הכל

את סלט "הכל" של אורנה ואלה כבר פיצחתי (ואני מבקשת אותו בלי הכל, כלומר בלי המלפפונים, במחילה), אבל ב-Museum of Everything טרם ביקרתי. זה נדמה כמו א"ש לילה של פריזאים, או אולי של תיירים בפריז. די בסאונד של האתר כדי להבין שמשהו קורה שם, משהו מעניין, אולי יפה, אבל לא ברור בדיוק מה. הביקורות מתארות חלל של תערוכות ומיצגים של אמנים מובילים, אבל כנראה אלו שלא בדיוק שוחים עם הזרם המרכזי. הראשון שמבקר מדווח. התערוכה הראשונה מוצגת עד סוף מרץ.

14 Boulevard Raspail. פתוח: רביעי עד ראשון, 11-19, ובשישי-שבת עד שמונה. אוונגארד, כבר אמרנו.

5. בית הזכוכית. מי שגר וכו'

זה לא חדש, וממילא לא תצליחו להכנס אליו בהתראה קצרה כל כך. אבל בית הזכוכית, שתוכנן על ידי Pierre Chareau ב-1931, הוא כנראה אחד הפלאים הארכיטקטוניים המוכרים פחות בפריז. צריך לתכנן חצי שנה מראש, צריך להיות אדריכל או מעצב או לכל הפחות סטודנט, צריך לכתוב מכתב מנומק, צריך לשלם עשרים או ארבעים יורו, אבל כל מי שביקר נשבע שהביקור שווה את דרך החתחתים הסלולה אליו. אז שוב, הראשון שמבקר, מספר.

כתמיד, עדכונים שוטפים לגבי החדשות הקריטיות בתחום הקרואסונים רבתי, בעמוד הפייסבוק של פריזאית, ומלונות בשלל טעמים אפשר להזמין כאן.

ביעור חמיצויות מוצלח לכולם, וחג אביב שמח.

 

 

 

 

שתפו

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. ואני עדיין מתלבטת אם לטוס ולאן
  וכל הזמן חושבת: אולי שוב פריז?
  עשית לי קצת חשק

 2. ובאפריל מופיעה גם ביונסה בפריז ואני הולכת….

 3. עשית לי חשק. אני מההה זה אוהבת את פריס.
  מחיפוש מצאתי שאין הרבה פעילויות בסוף יולי ….כולם כבר אני בדרך! ל vacance?
  אולי הפריזאית יודעת יותר? אני אוהבת תערוכות אומנות מודרנית, מופעי רוק, עיצוב home styling וכו.
  אשמח לקבל מידע
  להתראות

 4. שלום רונית,
  באמת הטמפרמנט של העיר משתנה בהתאם לעונה, אבל עדיין יש המון אירועי תרבות, אמנות ומוזיקה גם בקיץ. את האירועים המעניינים אני מפרסמת בעמוד הפייסבוק של פריזאית, ולעתים בפוסטים מרוכזים כאן. מציעה לעקוב.

התגובות נעולות.

סגירת תפריט